Dla pełnego relaksu stworzyliśmy na terenie obiektu basen oraz strefę SPA.

Seanse w saunach doskonale wyciszają umysł oraz odprężają duszę i ciało. Na naszych gości czeka relaksacyjny basen oraz bicze wodne w jacuzzi. Po całodziennych wycieczkach w góry, lub szusowaniu na nartach jest to świetna forma relaksu oraz szansa do regeneracji sił. A przy tym to świetna zabawa!

Sałna ziołowa

Sauna ziołowa

jest to rodzaj sauny parowej, w której para wodna zawiera wywar z leczniczych ziół i relaksujące olejki eteryczne. Zapachowe inhalacje parowe przeprowadza się w temperaturze 45 °C i wilgotności do 80%.

Sauna fińska

Sauna sucha (fińska)

charakteryzuje najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi i reumatycznymi. Jej podstawowym działaniem jest czyszczenie organizmu z toksyn przez rozgrzanie ciała i pobudzenie procesu pocenia.

Sauna himalajska

Sauna himalajska to odmiana sauny suchej.

Wykonana z kamiennych brył solnych. Dzięki zastosowaniu solanek morskich, mogą z niej korzystać osoby, które zmagają się ze schorzeniami dróg oddechowych. W saunie odbywa się inhalacja solna. Podczas sesji oddycha się parą bogatą w sól, jod, brom, wapń i magnez.

Sauna parowa

Sauna parowa

ma dość niską temperaturę ok. 45-65°C, natomiast powietrze bardzo wysoką wilgotność, co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Pobyt w saunie oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie i tworzy odporność na choroby. Para doskonale wpływa na skórę, wspomagając złuszczenie i wygładzenie. Seanse w łaźni parowej polecane są osobom, które mają problem z zatokami lub układem oddechowym. Ciepłe i nawilżone powietrze dobrze działa na tego typu schorzenia.

KOMUNIKAT

W dniu 07.01.2020 zostały przeprowadzone przez firmę SGS Polska Sp. z o.o. z Pszczyny w ramach kontroli wewnętrznej badania jakości wody basenowej.
Woda odpowiada wymaganiom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r., poz. 2016).