Sauny

W naszym obiekcie znajdziecie świetnie wyposażony zespół saun. Posiadamy 3 sauny suche o zróżnicowanej temperaturze oraz saunę mokrą.
Seanse w saunach doskonale wyciszają umysł oraz odprężają duszę i ciało.
Sauny dostępne codziennie w godzinach 17:00-22:00.

Sauna Fińska

Sauna fińska to inaczej sucha sauna. Temperatura powietrza osiąga w niej od 85 do nawet 110 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 25-35%.
Przebywanie w suchej saunie sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn. To także dobra metoda na relaks, rozluźnienie i zniwelowanie napięcia wynikającego ze stresu.

Sauna parowa

Sauna parowa, inaczej nazywana mokrą sauną lub łaźnią to pomieszczenie, w którym temperatura osiąga temperaturę od 45 do 55 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 95-100%.
Relaksuje mięśnie oraz układ nerwowy. Gorąca para ma zdrowotny wpływ na skórę oraz pomaga usuwać z organizmu toksyny. W odróżnieniu do saun suchych, z parowej korzystamy bez ręcznika.

Sauna ziołowa

Sauna ziołowa to sauna sucha, w której wykorzystuje się pozytywne właściwości ziół i olejków eterycznych. Regularne korzystanie z sauny ziołowej poprawia ogólne samopoczucie, relaksuje, poprawia ukrwienie i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Temperatura powietrza osiąga w niej od 75 do 85 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 10-15%.

Sauna solna

Rodzaj sauny suchej, w której temperatura powietrza osiąga w niej od 65 do 75 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 15-25%.
Wbudowane bloki solne  świetnie wpływają na osoby ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. Wysoka temperatura sprawia, że w saunie odbywa się sucha inhalacja tzw. haloterapia.